От днес, 12.02.2025 г., всички учебни центрове могат да водят документацията по теоретичното и практическото обучение на кандидатите за придобиване на правоспособност за управление на МПС, както в хартиен вариант, така и дигитално.
Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ разработи приложение за мобилни устройства, чрез което електронно ще се отчита провежданото теоретично и практическо обучение.
До 12 юли 2025 г. автошколите могат да използват приложението по желание, като валиден ще е и хартиеният вариант. След тази дата използването на приложението ще е задължително.
Линкове за сваляне на приложението са качени на сайта на ИА „Автомобилна администрация“ и на страницата avtoizpit.com.
Мобилното приложение може да бъде изтеглено и от следните линкове:
- за Android – https://specialists.avtoizpit.com/ereg-release.apk;
- за iOS – https://testflight.apple.com/join/sJ5knddR.
За съдействие и техническа помощ с изтеглянето и инсталирането на приложението от цитираните линкове може да пишете на електронна поща: avto_obuchenie@rta.government.bg.
Очакваме магазините на Google Play и Apple Store, също да публикуват мобилното приложение за изтегляне.